רועי ליס

ארגז הכלים והמשחקים של הפרעת קשב וריכוז

בכל השנים בהן נפגשתי עם הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז שהגיעו  אלי  לקליניקה להדרכה הורית, למדתי שאתגר ההורות מתעצם כאשר הילדים שלנו מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. כהורים, אנחנו נדרשים ללמידה מתמדת, להעמיק ולרכוש כלים שיסיעו להם ולנו להתמודד.

לכן, יצרתי את הקורס "ארגז הכלים והמשחקים של הפרעת קשב וריכוז" – קורס הדרכה הורית באמצעות משחקים פופלריים להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז. 

 

על הקורס

ברוכים הבאים לקורס "ארגז הכלים והמשחקים של הפרעת קשב וריכוז". 

זהו קורס קצר, פשוט ונגיש, שבו תוכלו ללמוד כיצד להשתמש במשחקים מוכרים שילדים אוהבים כמו דוקים, ארבע בשורה, חתחתול ועוד, ככלים לאימון ילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז. 

בקורס נבין מה זה אומר הפרעת קשב וריכוז, אני אענה על שאלות נפוצות של הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, ובעיקר אני אדריך אתכם איך לשחק עם הילדים שלכם משחקים מוכרים, באופן שישפר וישפיע משמעותית על התפקוד ועל הבטחון העצמי שלהם.

הקורס מתאים להורים לילדים מגיל חמש ומעלה, המעוניינים ללמוד כיצד ניתן להפוך משחקים מוכרים, לכלים מהנים ויעילים אשר יסייעו לילדיכם להתמודד עם הפרעת קשב וריכוז.

הקורס בנוי מ29 סרטונים קצרים, שאורכם הכולל הוא למעלה משעה. הצפייה בתכנים השונים תתאפשר באמצעות כל מחשב, טאבלט או טלפון חכם.

לאחר ההרשמה לקורס, התכנים יהיו זמינים עבורכם לצפייה למשך שישה חודשים. 

לא. במסגרת הקורס, נלמד איך להפוך מגוון רחב של משחקים מוכרים, כאלו שיש בכל בית, כגון ארבע בשורה, חתחתול, שרלוק, תפוס ת'דרקון, לכלים יעילים ומהנים לאימון ילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז. 

בקורס אני אדבר על משחק ספציפי בכל סרטון, אבל ברב הפעמים, אתם תוכלו ליישם את עקרונות העבודה במשחקים שיש כבר ברשותכם. 

בסוף הקורס, יהיו ברשותכם הידע להבין טוב יותר את הפרופיל והצרכים הספיצפיים של הילדים שלכם, וכן הכלים כיצד לנהוג ולאמן אותם באופן יעיל ומהנה באמצעות משחקים שילדים מכירים ואוהבים. 

לרכישת הקורס

עלות: ₪149

המלצות

בשמת פלוטניק מ.א בחינוך, מטפלת CBT
קרא עוד
"משחקים למיניהם היו אצלי מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים ובמתבגרים (ולפעמים גם במבוגרים...), אבל הסדנה של רועי גרמה לי לראות את המשחקים המצויים אצלי בקליניקה באור אחר. היא העשירה מאד את הידע שלי באשר לשימוש מושכל בהם, וחשפה בפני אספקטים רבים נוספים של שילובם בטיפול ובהדרכת הורים, החל מתרומתם לסיפוק צרכים שחסרונו גורם למצוקה, דרך תרומתם לטיפול בחרדות, בניהול כעסים, בתיפקודים ניהוליים ועוד. רועי אף נותן דגש מיוחד ליישומים של המשחקים בגישת ה-cbt בצורה המאפשרת שימוש מיידי בקליניקה. בקיצור-סדנה מומלצת ביותר שתגרום לכל אחד להסתכל בצורה שונה על המשחקים בהם אנו משתמשים תדיר.."
דינה רדימטפלת CBT
קרא עוד
29/11/2022 חלק ב' טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק מפגש שני נלמד אילו משחקים מוכרים מתאימים לטיפול, תרגול ואימון עבור כל אחד מן התפקודים הניהוליים השונים. מבין כל המשחקים בארגז שלנו, טאקי, חתחתול, חלומו, שרלוק, ארבע בשורה, מנקלה, הרמז, פיקולו ,ג'אנגל ספיד, מלך הפלאפל ועוד, נראה אילו משחקים קשורים לאינהיבציה, אילו משחקים מאפשרים תרגול ואימון של גמישות מחשבתית, ואילו קשורים לזיכרון עבודה, ניטור ותכנון וארגון. נדגים כיצד יש לשחק בהם על מנת לעשות בהם שימוש ככלים טיפוליים יעילים ומהנים. - סגור הזמנת מקום מטפלים מספרים על הסדנה "ממליצה על הסדנה של רועי ליס, הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים ותורמת למפגש חוויתי, רועי מלמד עקרונות לשימוש במשחקים מוכרים וזמינים - חתחתול, טאקי ,ארבע בריבוע ועוד, ככלים טיפוליים למגוון קשיים של ילדים."
נחמה קניטליועצת חינוכית, מטפלת קוגניטיבית - התנהגותית.
קרא עוד
"ממליצה מאד על הסדנא של רועי, שחושפת את המטפלים לכלי טיפולי נהדר: המשחק. ראשית, באמצעות המשחק נוצר דיאלוג בין המטפל למטופל וקשר ראשוני שיכול לעקוף התנגדויות לטיפול מצד הילד. המשחק מסייע לילדים ולבני נוער לבטא את עצמם לאו דווקא באופן מילולי, וכך נחשפים בפני המטפל מחשבות, רגשות והתנהגויות של המטופלים. החשיבות של הסדנא היא בלימוד הדרכים השונות, הלכה למעשה, לשימוש במשחקים עבור גילאים שונים, ביישום בתחומים שונים כמו: שליטה בכעסים, התמודדות עם חרדות, הקניית מיומנויות חברתיות ועוד. ניתן גם ללמד הורים איך להתמודד בבית עם ילדיהם באמצעות המשחק. גם בנושא זה רועי נוגע. לסיכום, הסדנא מועילה ומעשירה מאד! "
הקודם
הבא