רועי ליס - פסיכולוג חינוכי מומחה

מומחה בטיפול קוגניטיבי - התנהגותי

משחקים וחברים

בואו ללמוד איך להפוך משחקים פופולריים לכלי פיתוח ואימון של מיומנויות חברתיות

למצוא חברים זו כנראה המשימה המורכבת ביותר שאיתה מתמודד כל ילד.

זו גם המשימה שבה מחיר הכישלון הוא הכואב ביותר.

ילדוּת בלי חברים היא עצובה וקודרת, ואנחנו יודעים היום שילדים שמתקשים ליצור חברויות חדשות או מתמודדים עם דחייה חברתית מצד בני גילם, נמצאים בסיכון רב יותר לפתח דימוי עצמי נמוך ודפוסים של הסתגרות.

אלה, אם יימשכו, עלולים להוביל לקשיים ניכרים בהמשך חייהם.

משחקים הם הדרך החוויתית היעילה והמהנה ביותר ללמוד מיומנויות חברתיות. באמצעותם אפשר לרכוש ולתרגל מיומנויות יסוד כמו קשר עין, זיהוי של הבעות פנים ותקשורת לא מילולית. כמו גם מיומנויות מורכבות כגון שיתוף פעולה, פרשנות של מצבים חברתיים, שליטה רגשית במצבי עוררות, אמפטיה, אסרטיביות, משחק הוגן ועוד.

בסדנה בת ארבע שעות, הנפרשת לשני חלקים, נלמד את מלאכת פיתוח המיומנויות החברתיות באמצעות משחקים מוכרים, כגון טאקי, חלומות, השועל החמקמק, מה עובר עליך, דוקים, חתולים מתפוצצים, ארבע בשורה, החוש השישי ועוד.

קצת עלי

מדריך בהסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בילדים ונוער, מטפל בביו פידבק ובסכמה תרפיה.

מרצה בעבר באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית קריית אונו.

ספרי הראשון "מיתולוגיות ארגוניות" אותו כתבתי בשיתוף עם פרופסור ישראל כ"ץ, פורסם בשנה הקודמת בהוצאת רסלינג. את השנים האחרונות בחיי המקצועיים הקדשתי לטיפול במאות ילדים, בני נוער והוריהם, במגוון רחב של קשיים והתמודדויות, תוך כדי שימוש נרחב במשחקים מוכרים ככלים טיפוליים.

מאמר שפורסם בפסיכולוגיה עברית- לשחק CBT: טיפול קוגניטיבי התנהגותי באמצעות משחק (CBPT) – מדריך למשחקים

הזמינו מקום עכשיו
מכירה מוקדמת - 199 ש"ח במקום 249 ש"ח
הסדנה מיועדת לפסיכולוגים, מטפלים, עובדים סוציאלים ואנשי חינוך.
הסדנה מוקלטת וניתן יהיה לצפות בהקלטה עד 30 יום לאחר סיומה.
חלק א' סדנה למטפלים - לשחק מיומנויות חברתיות
25/06/2023

מפגש ראשון
נכיר את המיומנויות החברתיות השונות, מיומנויות היסוד והמיומנויות המורכבות.
למד כיצד ניתן לזהות ולהעריך אותן, את המשמעויות של הלקות בכל אחת מהן, וכיצד לבנות תכנית התערבות מתאימה עבור ילדים שונים.

חלק ב' סדנה למטפלים - לשחק מיומנויות חברתיות
27/06/2023

מפגש שני
נלמד אילו משחקים מוכרים ונפוצים מתאימים לפיתוח מיומנויות חברתיות שונות אצל ילדים ובני נוער, וכיצד עלינו לשחק כל אחד מהם על מנת להופכו לכלי למידה ואימון יעיל בתהליך פיתוח מיומנויות חברתיות אצל ילדים ובני נוער.

מטפלים מספרים על הסדנאות שלי

בשמת פלוטניק מ.א בחינוך, מטפלת CBT
קרא עוד
"משחקים למיניהם היו אצלי מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים ובמתבגרים (ולפעמים גם במבוגרים...), אבל הסדנה של רועי גרמה לי לראות את המשחקים המצויים אצלי בקליניקה באור אחר. היא העשירה מאד את הידע שלי באשר לשימוש מושכל בהם, וחשפה בפני אספקטים רבים נוספים של שילובם בטיפול ובהדרכת הורים, החל מתרומתם לסיפוק צרכים שחסרונו גורם למצוקה, דרך תרומתם לטיפול בחרדות, בניהול כעסים, בתיפקודים ניהוליים ועוד. רועי אף נותן דגש מיוחד ליישומים של המשחקים בגישת ה-cbt בצורה המאפשרת שימוש מיידי בקליניקה. בקיצור-סדנה מומלצת ביותר שתגרום לכל אחד להסתכל בצורה שונה על המשחקים בהם אנו משתמשים תדיר.."
דינה רדימטפלת CBT
קרא עוד
29/11/2022 חלק ב' טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק מפגש שני נלמד אילו משחקים מוכרים מתאימים לטיפול, תרגול ואימון עבור כל אחד מן התפקודים הניהוליים השונים. מבין כל המשחקים בארגז שלנו, טאקי, חתחתול, חלומו, שרלוק, ארבע בשורה, מנקלה, הרמז, פיקולו ,ג'אנגל ספיד, מלך הפלאפל ועוד, נראה אילו משחקים קשורים לאינהיבציה, אילו משחקים מאפשרים תרגול ואימון של גמישות מחשבתית, ואילו קשורים לזיכרון עבודה, ניטור ותכנון וארגון. נדגים כיצד יש לשחק בהם על מנת לעשות בהם שימוש ככלים טיפוליים יעילים ומהנים. - סגור הזמנת מקום מטפלים מספרים על הסדנה "ממליצה על הסדנה של רועי ליס, הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים ותורמת למפגש חוויתי, רועי מלמד עקרונות לשימוש במשחקים מוכרים וזמינים - חתחתול, טאקי ,ארבע בריבוע ועוד, ככלים טיפוליים למגוון קשיים של ילדים."
נחמה קניטליועצת חינוכית, מטפלת קוגניטיבית - התנהגותית.
קרא עוד
"ממליצה מאד על הסדנא של רועי, שחושפת את המטפלים לכלי טיפולי נהדר: המשחק. ראשית, באמצעות המשחק נוצר דיאלוג בין המטפל למטופל וקשר ראשוני שיכול לעקוף התנגדויות לטיפול מצד הילד. המשחק מסייע לילדים ולבני נוער לבטא את עצמם לאו דווקא באופן מילולי, וכך נחשפים בפני המטפל מחשבות, רגשות והתנהגויות של המטופלים. החשיבות של הסדנא היא בלימוד הדרכים השונות, הלכה למעשה, לשימוש במשחקים עבור גילאים שונים, ביישום בתחומים שונים כמו: שליטה בכעסים, התמודדות עם חרדות, הקניית מיומנויות חברתיות ועוד. ניתן גם ללמד הורים איך להתמודד בבית עם ילדיהם באמצעות המשחק. גם בנושא זה רועי נוגע. לסיכום, הסדנא מועילה ומעשירה מאד! "
הקודם
הבא
פסיכולוג חינוכי מומחה