רועי ליס - פסיכולוג חינוכי מומחה

מומחה בטיפול קוגניטיבי - התנהגותי

לשחק CBT עם ילדים

הופכים משחקים מוכרים לכלי טיפול יעילים

מטפלים בילדים ובני נוער פוגשים בכל שעה שאלות רבות הקשורות לשילוב משחקים בטיפול: מי בוחר את המשחק, המטופל או אני? איזה משחק בוחרים ובאיזה שלב בפגישה מתחילים לשחק? איך נכון להפסיד והאם מותר לי לנצח? כיצד ניתן להשתמש במשחקים מוכרים ונפוצים באופן מהנה ומקדם את הטיפול?

 

בסדנה “לשחק CBT עם ילדים” אענה על שאלות אלה ועוד, נלמד כיצד תוכלו לשחק משחקים נפוצים ואהובים כגון חתחתול, מלך הפלאפל וטאקי, באופן שיהפוך אותם לכלים טיפוליים משמעותיים ועוצמתיים. אדגים כיצד מיישמים טכניקות CBT מגוונות באמצעות המשחקים המוכרים, בעת טיפול בילדים המתמודדים עם חרדות שונות, הפרעה כפייתית – טורדנית (OCD), הפרעת קשב ושיפור מיומנויות חברתיות.

קצת עלי

מומחה ומדריך בהסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בילדים ונוער, מטפל בביו פידבק ובסכמה תרפיה.

מרצה בעבר באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית קריית אונו.

ספרי הראשון "מיתולוגיות ארגוניות" אותו כתבתי בשיתוף עם פרופסור ישראל כ"ץ, פורסם בשנה הקודמת בהוצאת רסלינג. את השנים האחרונות בחיי המקצועיים הקדשתי לטיפול במאות ילדים, בני נוער והוריהם, במגוון רחב של קשיים והתמודדויות, תוך כדי שימוש נרחב במשחקים מוכרים ככלים טיפוליים.

מאמר שפסמתי באתר פסיכולוגיה עברית- לשחק CBT: טיפול קוגניטיבי התנהגותי באמצעות משחק (CBPT) – מדריך למשחקים

הזמינו מקום עכשיו
מכירה מוקדמת - 199 ש"ח במקום 249 ש"ח
הסדנה מיועדת לפסיכולוגים, מטפלים, עובדים סוציאלים ואנשי חינוך.
הסדנה מוקלטת וניתן יהיה לצפות בהקלטה עד 30 יום לאחר סיומה.
לשחק CBT עם ילדים - חלק א'
04/06/2023

מפגש ראשון:
במפגש הראשון, נכיר את היתרונות המשמעותיים של טיפול באמצעות משחק, וכיצד הם באים לידי ביטוי בטיפול קוגניטיבי – התנהגותי בילדים ובני נוער. 

נלמד כיצד לבחור משחקים באופן מדויק ולשלב אותם באופן מקצועי לאורך כל שלבי הטיפול. 

נבין ביחד כיצד להתמודד עם מצבים ספציפיים כגון רמייה של ילדים וסירוב לשחק, לצד טיפים נוספים למטפלים באמצעות משחקים. 

לשחק CBT עם ילדים - חלק ב'
06/06/2023

מפגש שני:

במפגש השני נלמד ליישם את עקרונות הגישות ההתנהגותיות והקוגניטיביות, ולחבר אותם לפרקטיקה של טיפול באמצעות משחקים.  נבין ביחד כיצד ניתן להפוך משחקים מוכרים שילדים אוהבים למערך מדויק וחזרתי של למידה אופרנטית, בהתאמה למאפייניו ולצרכיו של המטופל, ובהתאם למטרות הטיפול. 

לבסוף, נלמד כיצד להשתמש במשחקים מוכרים על מנת לזהות הטיות קוגניטיביות ודפוסי חשיבה בלתי מסתגלים, וכיצד להגמיש ולשנות אותם באמצעות משחקים. 

מטפלים מספרים על הסדנה

בשמת פלוטניק מ.א בחינוך, מטפלת CBT
קרא עוד
"משחקים למיניהם היו אצלי מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים ובמתבגרים (ולפעמים גם במבוגרים...), אבל הסדנה של רועי גרמה לי לראות את המשחקים המצויים אצלי בקליניקה באור אחר. היא העשירה מאד את הידע שלי באשר לשימוש מושכל בהם, וחשפה בפני אספקטים רבים נוספים של שילובם בטיפול ובהדרכת הורים, החל מתרומתם לסיפוק צרכים שחסרונו גורם למצוקה, דרך תרומתם לטיפול בחרדות, בניהול כעסים, בתיפקודים ניהוליים ועוד. רועי אף נותן דגש מיוחד ליישומים של המשחקים בגישת ה-cbt בצורה המאפשרת שימוש מיידי בקליניקה. בקיצור-סדנה מומלצת ביותר שתגרום לכל אחד להסתכל בצורה שונה על המשחקים בהם אנו משתמשים תדיר.."
דינה רדימטפלת CBT
קרא עוד
29/11/2022 חלק ב' טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק מפגש שני נלמד אילו משחקים מוכרים מתאימים לטיפול, תרגול ואימון עבור כל אחד מן התפקודים הניהוליים השונים. מבין כל המשחקים בארגז שלנו, טאקי, חתחתול, חלומו, שרלוק, ארבע בשורה, מנקלה, הרמז, פיקולו ,ג'אנגל ספיד, מלך הפלאפל ועוד, נראה אילו משחקים קשורים לאינהיבציה, אילו משחקים מאפשרים תרגול ואימון של גמישות מחשבתית, ואילו קשורים לזיכרון עבודה, ניטור ותכנון וארגון. נדגים כיצד יש לשחק בהם על מנת לעשות בהם שימוש ככלים טיפוליים יעילים ומהנים. - סגור הזמנת מקום מטפלים מספרים על הסדנה "ממליצה על הסדנה של רועי ליס, הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים ותורמת למפגש חוויתי, רועי מלמד עקרונות לשימוש במשחקים מוכרים וזמינים - חתחתול, טאקי ,ארבע בריבוע ועוד, ככלים טיפוליים למגוון קשיים של ילדים."
נחמה קניטליועצת חינוכית, מטפלת קוגניטיבית - התנהגותית.
קרא עוד
"ממליצה מאד על הסדנא של רועי, שחושפת את המטפלים לכלי טיפולי נהדר: המשחק. ראשית, באמצעות המשחק נוצר דיאלוג בין המטפל למטופל וקשר ראשוני שיכול לעקוף התנגדויות לטיפול מצד הילד. המשחק מסייע לילדים ולבני נוער לבטא את עצמם לאו דווקא באופן מילולי, וכך נחשפים בפני המטפל מחשבות, רגשות והתנהגויות של המטופלים. החשיבות של הסדנא היא בלימוד הדרכים השונות, הלכה למעשה, לשימוש במשחקים עבור גילאים שונים, ביישום בתחומים שונים כמו: שליטה בכעסים, התמודדות עם חרדות, הקניית מיומנויות חברתיות ועוד. ניתן גם ללמד הורים איך להתמודד בבית עם ילדיהם באמצעות המשחק. גם בנושא זה רועי נוגע. לסיכום, הסדנא מועילה ומעשירה מאד! "
הקודם
הבא
פסיכולוג חינוכי מומחה