רועי ליס

קצת עלי

היי, שמי רועי ליס, אני פסיכולוג חינוכי מומחה. מומחה ומדריך בהסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בילדים ובני נוער, מטפל בביו פידבק ובסכמה תרפיה.

אני מאמין שלכל ילד מגיעה ילדות מאושרת. הילדות היא התקופה החשובה, המשמעותית והמעצבת בחייו של כל אדם. מגיע לכל ילד ולכל ילדה להתחיל את חייהם כשנפרסות בפניהם מלוא האפשרויות להגשים את כל היכולות ולהינות מכל האוצרות הטמונים בהם. 

אבל כמו שאנחנו יודעים, זה לא תמיד כל כך קל. ילדים ומתבגרים רבים חיים בצל חרדות, אחרים מתמודדים עם לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז, חלקם מתקשים למצוא את מקומם בעולם החברתי וחווים דחייה מתמשכת מבני גילם, או נאבקים להמשיך ולתפקד לאחר אירועי חיים בעלי גוון טראומטי. 

במהלך השנים, צברתי ניסיון רב בטיפול במאות ילדים, בני נוער והוריהם, במגוון רחב של קשיים והתמודדדויות. אשמח לעמוד לרשותכם על מנת שנוכל לקדם את ילדיכם אל עבר הילדות לה הם ראויים. 

רועי ליס - פסיכולוג חינוכי מומחה

דרכי המקצועית

את לימודי התואר הראשון שלי עשיתי באוניברסיטת בן גוריון בנגב בתחום מדעי ההתנהגות. מיד אחר כך, המשכתי ללימודי התואר השני באוניברסיטה העברית בירושלים, בתחום הפסיכולוגיה החברתית.

עם תום לימודי, עבדתי כיועץ ארגוני במכון "צפנת" בירושלים, וכן עשיתי את צעדי הראשונים כמרצה באקדמיה, תחילה כעוזר הוראה ולאחר מכן כמרצה מן החוץ באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת תל אביב, במכללת בית ברל ובמכללה האקדמית קריית אונו.

באותה עת, הוכשרתי כמאמן מנטאלי בתחום הספורט במרכז הישראלי לטניס, שם סייעתי לילדים ובני נוער בהתמודדותם עם האתגרים המנטאליים הכרוכים במשחק הטניס.

הגילוי שבהנאה בעבודה עם ילדים ובני נוער הוביל אותי לתחום הפסיכולוגיה החינוכית. במסגרת ההתמחות סיימתי בהצלחה את כל ההכשרות בתחומי הטיפול, האבחון והעבודה המערכתית בגנים ובתי ספר.

במהלך שנות ההתמחות הייתה לי הזכות ללמוד בתכנית הדו שנתית של מרכז חוס"ן ללימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית – התנהגותית (CBT).

את ניסיוני כמטפל קוגניטיבי – התנהגותי צברתי במסגרת עבודתי בשירות הציבורי, במכונים פרטיים בהם עבדתי ובקליניקה הפרטית שפתחתי בהמשך דרכי. 

כיום אני עובד בקליניקה שלי במרכז ראשון לציון, ובנוסף מקדיש את זמני לפיתוח סדנאות וקורסים להורים ולמטפלים בנושא טיפול באמצעות משחקים, וכן משלים את כתיבת סדרת ספרי הילדים שלי "אדם ודייגו בארץ הרגשות".